Čím více se malbou zabývám, tím se mi rozšiřuje škála možností a typů obrazů, které aktuálně nabízím. Ráda zkouším nové věci a techniky. Mé obrazy jsou malovány převážně olejovými nebo akrylovými barvami. Již bych si svou tvorbu nedokázala představit bez techniky airbrush, díky které dolaďuji detaily a efekty světla. Další z mých oblíbených technik je enkaustika, neboli malba horkým voskem. Tyto obrazy jsou abstraktní a svými barvami velmi působivé.

Pro velký zájem o mé obrazy maluji poslední dobou převážně na objednání. Pokud si přejete obraz objednat, můžete mě kontaktovat přímo na emailu:

Aktuálně namalované obrazy k dispozici zveřejňuji na své facebookové stránce: Energetická tvorba – Lucie Faltová (odkaz)

Ceny obrazů se liší podle časové náročnosti, techniky a  velikosti. Průměrná cena obrazu je 3500 Kč. Cenu stanovuji před objednávkou.

Nejčastěji maluji formáty 40×40 cm, 40×50 cm, 50×50 cm, 50×60 cm, 60×60 cm a 60×70 cm. Ráda se ale přizpůsobím Vašim požadavkům a přáním. Možnost i velkých formátů.

Nebeské obrazy

Miluji pohled na jasnou modrou oblohu. K nebesům vzhlížím vždy s úctou a důvěrou. Naplňují mě pocitem nekonečna, čistoty a jiných světů. Když se zahledím do nebes, začíná se mi před očima zjevovat tanec malých energetických jiskřiček, které vše obklopují. Je to fascinující podívaná, která mě vždy ujistí o tom, že náš svět je daleko víc, než se nám může na první pohled zdát.

Andělské obrazy

Od dětství mě fascinovaly andělské bytosti. Nejen jejich světlo a čistota, ale také jejich ztvárňování. Miluji dávné fresky a obrazy andělů od světoznámých malířů a umělců. Na tato ztvárnění však pohlížím jako na jisté “polidštění” andělské podoby. Anděly vnímám prostě jako energii a světlo, tudíž je nemožné jejich pravou podobu byť jen zaznamenat, natož namalovat. Když maluji anděly, nechávám se vést.

Vesmírné obrazy

Stejně jako jasná modrá obloha mě inspiruje i nebe zahalené do nočního závoje plné hvězd. Často si v mysli zaletím i do barevných mlhovin a jiných galaxií.

Fialovo-modrý vesmír

Modro-světlý vesmír

Zlaté stromy života

Malovat obrazy zlatých stromů života mě napadlo začátkem roku 2015. Zdál se mi sen, že jsem se proměnila ve zlatý strom. Tyto obrazy jsou symbolem propojení se s Matkou Zemí, však s bohatou korunou v oblacích. A o to jde. Strom s krásnou zlatou bohatou korunou musí mít i silný kmen s hlubokými kořeny. Jedině tak ho kdejaký silnější vítr nezlomí. Obraz zlatého stromu života je tvořen airbrush technikou a kmen je zlatou/stříbrnou barvou.  Zlaté/stříbrné lístečky jsou ručně lepené.

Strom života zlatý s vsazeným kamenem

Strom života zlatý

Enkaustické obrazy

Enkaustika je technika, kterou používali již staří Egypťané. Jedná se o malbu horkým voskem na speciální lesklý papír. Tyto obrazy bývají abstraktní, plné barev a působí velmi efektivně. Enkaustiku jsem používala především v počátku své tvorby. Touto technikou vznikají obrazy typu Sluneční zdroj, Léčivé světlo, Hvězdy, …

Hyperrealismus

Hyperrealistická malba se stala mou velkou vášní. Vyžaduje trpělivost, pečlivost a přesnost. Hyperrealismus je novodobý malířský styl, který se začal rozvíjet v 60. letech ve Spojených Státech. V dnešní době existuje na světové scéně mnoho hyperrealistických malířů, kteří udivují širokou veřejnost svým talentem. Cílem hyperrealismu je zachytit realitu ještě reálnější než je zachycena na fotografiích. Tvorba takového obrazu je časově a technicky velmi náročná. V průměru mi jeden obraz trvá s přestávkami 3-4 měsíce. Výsledek však stojí za to.