Jmenuji se Lucie Faltová a pocházím z malého podkrkonošského města Trutnov. V současnosti žiji v Praze. Mou životní vášní je cestování, duchovní svět a poznávání všeho nového a neznámého.

Malování se věnuji již od dětství, kdy jsem na papír přenášela svůj vnitřní dětský svět. Tvorba byla vždy mou přirozenou součástí, která mi pomáhala nejen představit své vnitřní vnímání ve hmotné rovině, ale také mi pomáhala v těch nejtěžších životních chvílích. Do svých 26 let jsem obrazy malovala především pro radost sobě a druhých. Postupem času se mi začali ozývat lidé s objednávkami a otázkami nejen na uměleckou tvorbu, ale také na svět mezi nebem a zemí. Právě toto téma se stalo hlavní inspirací mé tvorby.

Vnímám duchovní rovinu tak, jako naší pozemskou, ovšem jinými smysly. Je to pro mě svět plný záhad a nevyčerpatelné inspirace k tvorbě. Ráda také v obrazech propojuji různé reality a paralely, jelikož takový svět je. Na každou hmotnou věc se můžeme dívat nejen zrakem fyzickým, ale i srdcem. Díváme-li se na květinu očima, vidíme její barvu a tvar. Zahledíme-li se na ní zrakem srdce, vnímáme její podstatu, energii, lásku. Tak je to i s obrazy. Díváme-li se na obraz srdcem, promlouvá k nám.

Skrze mé obrazy se mnou můžete sdílet pocity a pohled na život, který je plný barev. V tom věčném balastu světských záležitostí často barvy nevidíme. Stačí ale zavřít v klidu oči a ponořit se do sebe, do své duše. Tam je vše ukryto, bohatství, které je jen naše a které nám nikdo nemůže vzít – náš vnitřní svět.